Bezemschoon opleveren: dit bedoelen wij ermee (en zo voorkom je gedoe)

Bezemschoon klinkt simpel, maar zorgt soms voor misverstanden

Bezemschoon opleveren lijkt een duidelijk begrip, maar in de praktijk gaat het hier verrassend vaak mis. Niet omdat mensen het verkeerd willen doen, maar omdat niet iedereen hetzelfde bedoelt met bezemschoon.

Wij zien het regelmatig: iemand denkt dat “leeg” voldoende is, terwijl een verhuurder bij de eindinspectie extra eisen stelt. Of er blijkt toch nog van alles in de schuur te staan. En dan is het last minute stress.

Daarom leggen wij uit wat bezemschoon in de praktijk betekent en hoe wij dit vooraf met je afstemmen.

Dit is bezemschoon zoals het meestal bedoeld wordt

Voor ons betekent bezemschoon: de woning is leeg en netjes achtergelaten. Dus geen meubels of losse spullen meer, geen afvalzakken, geen rommel. Wij halen flink de stofzuiger door het hele huis en nemen meteen die spinnenwebben mee die achter de kast verstopt zitten. Ook de garage en schuur worden netjes aangeveegd. De woning is goed overdraagbaar.

Het is meestal geen “professionele dieptereiniging”, maar het moet wél netjes genoeg zijn voor overdracht en daar gaan we voor!

Hier kan het mis gaan

De meeste problemen ontstaan bij onderdelen die mensen vergeten of onderschatten. Denk aan zolder, kelder, knieschotten, garage of schuur. Dat zijn precies de plekken waar spullen onbedoeld blijven liggen, terwijl ze wél meetellen bij oplevering.

Ook vloeren zijn een klassieker. In huurwoningen moet vloerbedekking er vaak uit. Bij verkoop kan het juist anders zijn: meestal blijft de vloer liggen omdat het netjes is en de koper het wil.

Dan zijn er nog de muren: haakjes, wandplanken, schroeven, pluggen en gaatjes. Sommige verhuurders willen dat echt netjes afgewerkt hebben, andere zijn daar soepeler in. Maar dat wil je niet pas op de dag van de inspectie ontdekken.

Net als de raamstoffering, rails, roedes, hanglampen en plafonnières. Dit verwijderen valt bij ons allemaal onder het bezemschoon opleveren, zodat het naar wens is van de verhuurder – de nieuwe koper, maar vooral van jou. 

Wij maken bezemschoon altijd concreet

Wij spreken vooraf met je af wat bezemschoon in jouw situatie betekent. Dan hebben wij precies helder wat er van ons wordt verwacht en kunnen wij jou echt ontzorgen.

Bijvoorbeeld: hoort de schuur erbij? Moet de vloer eruit? Moeten gaatjes dicht? Of is “leeg en veegschoon” voldoende? Als dat helder is, kun jij ‘de boel de boel’ laten en zorgen wij voor een nette oplevering.

Huurwoning, koopwoning of ontruiming na overlijden: de context bepaalt de eisen

Bij een huurwoning raden wij altijd aan om te checken of er een opleverdocument is van de verhuurder of woningcorporatie. Vaak staat daar precies in wat wel en niet mag blijven.

Bij verkoop is het meer een praktische keuze: wat helpt om de woning netjes en aantrekkelijk over te dragen? Hierbij kunnen we in twee fasen de werkzaamheden uitvoeren. Eerst het geschikt maken voor de verkoopfoto’s en na de verkoop komen we terug voor de oplevering.

Bij ontruiming na overlijden merken wij dat mensen vooral behoefte hebben aan rust. Dan wil je niet dat er aan het einde nog allerlei “losse eindjes” zijn. Daarom nemen wij juist dan goed de tijd om in één keer alles duidelijk te bespreken met elkaar en mee te denken in oplossingen. We hebben immers al vaak met het bijltje gehakt. 

Zo voorkom je stress op de dag van de oplevering

Tijdens het intakegesprek bespreken we samen hoe de woning opgeleverd moet worden. Helder. Wij weten precies wat we moeten doen en jij weet zeker dat je niet op het laatste moment nog extra dingen moet regelen. Dat geeft rust.

Natuurlijk kan het gebeuren dat er tussen het intakegesprek en het leegruimen nog het één en ander verandert. De nieuwe huurder wil bijvoorbeeld de vloer tóch niet overnemen, of de gordijnrails mag juist wel blijven hangen. Derk en Eline zijn te allen tijde het vaste aanspreekpunt. Zij kennen iedere klus en een aanpassing is makkelijk te bespreken.

Daarnaast doen we altijd ons best dat er nog even wat dagen zitten tussen onze oplevering en de overdracht met verhuurder/koper. Zo weet je zeker dat de overdracht ontspannen gebeurt.

Werkgebied en gratis intake

Wij werken in Drenthe, Friesland en Groningen (ongeveer 50 km rondom Assen). Wil je dat wij meekijken wat in jouw situatie “bezemschoon” betekent en wat er nodig is om goed op te leveren? Dan plannen we graag een gratis intake en maken we het concreet.

FAQ

Voor ons betekent bezemschoon: de woning, garage en schuren zijn leeg, netjes en veegschoon, zonder losse spullen of afval. Het moet praktisch overdraagbaar zijn, zonder dat er rommel achterblijft.

Nee. Bezemschoon is meestal geen dieptereiniging, maar wel netjes genoeg om te kunnen opleveren. Dit is in de meeste gevallen meer dan genoeg voor de overdracht. Als er onverhoopt toch extra schoonmaak nodig is, spreken we dat vooraf met je af en adviseren hierin.

Niet altijd. Bij huurwoningen wordt het vaker gevraagd dan bij koopwoningen, maar het verschilt per verhuurder of situatie. Wij bespreken dit vooraf tijdens de intake, zodat je niet voor verrassingen komt te staan.

Dat hangt af van de oplevereisen. Sommige verhuurders willen dit wel, anderen juist niet. Wij raden aan om de eisen vooraf te checken en wij nemen dit dan mee in de afspraken.

Zeker weten! Van kelder tot de knieschotten op zolder – wij nemen die ruimtes standaard mee in de intake, zodat er niets vergeten wordt.

Door vooraf alles concreet te maken: wat hoort bij bezemschoon in jouw situatie, en wat zijn de opleverpunten (vloer, muren, schuur, extra schoonmaak). Wij leggen dit graag helder met je vast.

Absoluut. Wij willen je juist in deze situatie ontzorgen en dat doen we op een zorgvuldige en persoonlijke wijze. Wij zorgen dat de woning netjes wordt opgeleverd zodat jij je kunt bezighouden met alle andere dingen die juist zo belangrijk zijn in deze periode.